کد خبر: 9368تاریخ انتشار : ۱۴:۲۹:۱۸ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

فرمانده حوزه خواهران بسیج شهری فومن؛

چگونه با عبور از خط عفاف برخورد نمی شود؟

فرمانده حوزه خواهران بسیج شهرستان فومن گفت: چگونه با عبور از خط عفاف برخورد نمی شود در شرایطی که امروزه متاسفانه در سطح کشور افرادی را می بینیم که بدون حجاب اسلامی در جامعه ظاهر می شوند و یا از سبک اسلامی ایرانی فاصله دارند.

عباس یکتا/ به گزارش بهجت خبر؛ فاطمه بیابانی فرمانده حوزه مقاومت بسیج خواهران شهری فومن در حاشیه برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر گفت: ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت هفته عفاف و حجاب و میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر به همه زنان و همسران و دختران عفیفه فومنی هفته عفاف و حجاب را گرامی می داریم که آخرین روز آن ۲٤ تیر است که همزمان با میلاد کریمه اهل بیت (ع) می باشد و دلیل نام گذاری روز ۲۱ تیر به نام روز عفاف و حجاب قیام مردم مسجد گوهرشاد علیه اقدام تجدد گرایانه و ضد مذهبی رضا خان در راستای مدرن شدن جامعه ایران و کشف حجاب بوده است.

فرمانده حوزه خواهران شهری شهرستان فومن در ادامه اظهار کرد: به مناسبت هفته عفاف و حجاب و که با شعار حجاب من، نگاه تو و آرامش شهر من نام گذاری شده است و همچنین میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر و کریمه اهل بیت (ع) جشن بزرگی در راستای این موضوعات توسط حوزه بسیج خواهران سپاه ناحیه فومن در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن بزگزار شد.

وی افزود: حجاب همان چادری بود که پشت در خانه سوخت ولی از سر حضرت فاطمه (س) نیفتاد. امیدواریم که امروزه بانوان و دختران ما عفت و حجاب را سر لوحه زندگی خودشان قرار دهند و الگوی خود را از خانم حضرت زهرا (س) وحضرت زینب (س) تاسی بگیرند و در همه مراحل زندگی بالاخص در زمینه عفاف وحجاب و سبک زندگی اسلامی و ایرانی از زندگی ائمه اطهار پیروی کنند.

بیابانی در رابطه با سبک اسلامی ایرانی ادامه داد: شهید بهشتی در زمینه عفاف و حجاب فرمودند در جامعه ای که عبور از چراغ قرمز منع می شود. چگونه با عبور از خط عفاف برخورد نمی شود. امروزه متاسفانه در سطح کشور افرادی را می بینیم که بدون حجاب اسلامی در جامعه ظاهر می شوند و یا از سبک اسلامی ایرانی فاصله دارند. انشاءالله روزی برسد که سبک اسلامی ایرانی را در زندگی خودشان سرلوحه قرار بدهند و از سبک غربی پیروی نکنند.

وی در پایان از همکاری فرمانده محترم سپاه ناحیه فومن، رئیس محترم اداره ارشاد، اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره امور مالیاتی، دانشگاه آزاد، فرماندهان پایگاه های مقاومت خواهران تابعه، شورای حوزه بسیج خواهران شهری و همه بانوان با عفاف شهرستان فومن کمال تشکر را دارم که ما را در اجرای هر چه بهتر این جشن یاری کردند.

انتهای پیام