کد خبر: 9393تاریخ انتشار : ۱۰:۳۷:۵۵ - جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷

سردار حزب الله فومن؛

جامعه توسط برخی از مسئولان دچار ترس راهبردی شده است/انقلابی عمل کردن لازمه پیشرفت جمهوری اسلامی

حاج بهروز جلایی سردار حزب الله فومن در همایش ناظران امین انتخابات در شفت گفت: جامعه توسط برخی از مسئولان دچار ترس راهبردی شده است.

به گزارش بهجت خبر به نقل از خبرگزاری فارس، بهروز جلایی شامگاه دوشنبه در همایش ناظرین امین انتخابات شهرستان شفت در مسجد پیرسرای این شهر اظهار کرد: حسن بزرگ شورای نگهبان غیر حزبی بودن آن است.

وی با اشاره به اینکه انقلابی عمل کردن مطالبه عموم ملت ایران ازجمله ناظران است افزود: تاکنون شورای نگهبان بر اساس نص صریح قانون عمل کرده و انتظار عموم ملت ایران انقلابی عمل کردن و تأیید نکردن هرکسی در جریان انتخابات است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه منافقان چشم طمع به انقلاب اسلامی دوخته‌اند گفت: برخی از افراد به‌ظاهر دلسوز نظام و انقلاب هستند اما صراحتاً با اهداف بلند انقلاب و ارزش‌های آن مخالفت می‌کنند.

جلایی  با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه شورای نگهبان صرفاً چاپلوسان را حمایت می‌کند خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی کسی که نخواهد قانع و پایبند به انقلاب باشد به‌زور نمی‌توان آن را انقلابی کرد.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه گیلان با تأکید بر اینکه قانون اساسی فصل الخطاب است تصریح کرد: برخی از وزرا صرفاً به حرف مقید و ملزم به ولایت‌فقیه هستند درحالی‌که درجایی صرفاً اعلام کرده‌اند مقلد منتظری هستند.

وی با بیان اینکه فرصت‌های که در تهدیدها هست در خود فرصت وجود ندارد گفت: جنگ تحمیلی یکی از تهدیدهایی بود که به فرصت تبدیل شد و از این نوع تهدیدهایی تبدیل به فرصت تبدیل‌شده در کشور بسیار زیاد است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه تهدیدها به‌صورت مستمر در جامعه وجود دارند تصریح کرد: انرژی هسته‌ای در جمهوری اسلامی یکی از فرصت‌های بود که به برجام گره خورد و منجر به نتیجه‌ای شد که مورد سو نیت بیگانگان قرار گرفت.

جلایی وابستگی بیش‌ازاندازه به نفت را یکی از ضعف‌های بزرگ کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: برخی از نقاط ضعف در جمهوری اسلامی ازجمله استقلال در تولید خودرو وابسته نبودن به نفت از سوی مسئولان کشور پنهان شد و از همین منظر نیز ضرباتی را متحمل شده‌ایم.

وی با اشاره به اعلام موضع ضعف از سوی مقامات بلندپایه کشور ازجمله معاون اول رئیس‌جمهوری وزیر بهداشت پس از پاره کردن برجام از سوی ترامپ گفت: ترسیدن و حزین بودن در جامعه اسلامی معنا ندارد بلکه باید طعمه را از دهان گرگ کشید.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان اعتمادبه‌نفس و خودباوری را از نقاط قوت داخلی ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی عامل قوت ایران در خارج است و باید موردتوجه قرار بگیرد.

جلایی با بیان اینکه منطق و سیره عملی جمهوری اسلامی منطبق بر سیره پیامبر و ائمه اطهار است افزود: اگر مذاکراتی در خارج از کشور صورت می‌گیرد باید منطبق بر سیره پیامبر باشد و در پی آن اگر معاهده بین‌المللی بسته می‌شود باید پاره کردن آن نیز از سوی مسئولان دنبال شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه در بین مسئولان مقننه مجریه و قضائیه، منافقان حرام خورده وجود دارد خاطرنشان کرد: برخی‌ها از مسئولان در کشور چون شکمشان از مال حرام پرشده حقایق را درک نمی‌کنند و نمی‌توانند در جامعه صحیح عمل کنند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با تأکید بر اینکه هر کس در مقابل ولی‌فقیه بماند از سوی ملت ترد می‌شود تصریح کرد: ملاک حال فعلی افراد است و خارج شدن شیطان از درگاه الهی پس از مدت طولانی از عبادت از مصداق آن است.

جلایی با اذعان به اینکه سست‌عنصری از خصیصه‌های عام منافقان در جامعه کنونی است خاطرنشان کرد: به فرموده رهبری در جمع نمایندگان مجلس، هرکسی که درجایی قرار بگیرد و عمل انقلابی نداشته باشد فعلش حرام و خیانت به مردم است.

وی با اشاره به تاختن برخی‌ها به سپاه و شورای نگهبان گفت: اگر سپاه نباشد مملکتی باقی نمی‌ماند و اگر شورای نگهبانی نباشد فیلتری برای شناختن سره از ناسره وجود نخواهد داشت.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با تأکید بر اینکه در بیان حقایق نباید سست و تا امید بود تصریح کرد: نباید دشمن را به صلح دعوت کرد و این امر دستور صریح قرآن خطاب به بشریت است.

جلایی با اشاره به اینکه برخورد با مفسدان اقتصادی شدیدتر از منافقان مطالبه رهبری است گفت: رهبری خطاب به وزیر اطلاعات تأکید کردند که با مفسدان اقتصادی بیشتر از منافقان برخورد شود و این مطالبه باید در جامعه جدی گرفته شود.

وی با اشاره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه باید جنگ اقتصادی در کشور مطرح شود افزود: در جنگ اقتصادی بر اساس قانون اساسی همه‌کاره رهبر است و مسئولان و نمایندگان اگر مقید و ملتزم به ولایت‌فقیه هستند باید از رهبری اطاعت کنند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با بیان اینکه مردم در شرایط کنونی باید حق خود را در غالب اعتراضات صنفی اعلام کنند تصریح کرد: مردم و مسئولین باید با مطالبه گری، گذشت و تلاش بیشتر در راستای تحقق مطالبات گام بردارند.

جلایی بر لزوم حفظ وحدت در جامعه تأکید کرد و گفت: جامعه کنونی در شرایط بد اقتصادی نیازمند وحدت عملی است و همه آحاد جامعه اعم از مردم و مسئولان باید با آن اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه کشور امروز دچار ترس راهبری شده تصریح کرد: برخی از افراد در مجموعه دولت مواضع ای را اعلام می‌کنند که صحت ندارد و تنها نتیجه آن‌ها ایجاد ترس واهمه در جامعه است.

رابط دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان شفت نیز در این همایش با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در اوایل سال ۹۲ مبنی بر اینکه من دیپلمات نیستم بلکه من انقلابی‌ام اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در چهار جلسه خبرگان قوه قضاییه جلسه عمومی مردانی و با مجلس شورای اسلامی از واژه انقلابی گری زیاد استفاده کرده‌اند و تأکید کرده‌اند که همه باید انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند.

محمدرضا پسندیده افزود: رهبری معظم انقلاب تأکید کردند که هر جا انقلابی عمل شده موفق و هر جا که انقلابی عمل‌نکرده‌ایم از پیشرفت عقب‌مانده‌ایم.

وی بالاترین والاترین عنصری که در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد فرهنگ آن جامعه دانست و افزود: اساساً فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می‌دهد و با انحراف فرهنگ جامعه در عین پیشرفت در عرصه اقتصادی، سیاسی، صنعتی و نظامی پوچ و تهی می‌شود.

رابطه دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان شفت با بیان اینکه اگر فرهنگ جامعه وابسته به فرهنگ مخالف باشد ابعاد آن جامعه به سمت مخالف کشیده می‌شود خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که از فرهنگ تهی باشد موجودیت خود را در تمام ابعاد ازدست‌داده و در جامعه‌ای که فرهنگ نداشته باشد استقلال آن زیر سؤال می‌رود.

انتهای پیام/۳۳۸۹