کد خبر: 9606تاریخ انتشار : ۱۱:۳۲:۵۳ - دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

فرماندارفومن در جلسه ستاد اربعین حسینی:

فضای مجازی عاری از اخلاق شده است

فرماندار فومن در جلسه ستاد اربعین حسینی از تشکیل کمیته های دهگانه از امنیتی ـ انتظامی؛ اطلاعاتی؛ فرهنگی ،آموزشی،اطلاع رسانی و مستندسازی،حمل و نقل، اعزام، زیرساخت، مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه،بهداشت و درمان، امداد و نجات خبر داد و در آنها را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش بهجت خبر؛ فرماندار فومن در جلسه ستاد اربعین حسینی از تشکیل کمیته های دهگانه از امنیتی ـ انتظامی؛ اطلاعاتی؛ فرهنگی ،آموزشی،اطلاع رسانی و مستندسازی،حمل و نقل، اعزام، زیرساخت، مشارکت های مردمی،اسکان و تغذیه،بهداشت و درمان، امداد و نجات خبر داد و در آنها را مورد بحث و بررسی قرار داد.

قاسم نژاد فرماندار فومن با اشاره به اینکه هرساله سیل عظیمی از عاشقان و یاران باوفا امام حسین (ع) از نقاط مختلف کشور و تشیع جهان به مناسبت اربعین با پیاده برای زیارت آن امام بزرگوار و قبور شهدا اقدام میکند افزود :باتوجه به وضعیت ایجاد شده ساماندهی کاروان های که مشتاقانه به زیارت میروند را باید در راس کار قراردهیم.
وی بحث امنیت و خدمات رفا جز وظایف خود دانستند و تاکید کرد که افرادی از شهرستان خودمان برای زیارت اعزام میشوند باید موردحمایت قراردهیم.

فرماندار فومن با تاکید بر اینکه نباید این بخش را دولتی دید گفت هر شهرستانی وظیفه مند به کمک به زائرانی که عاشقانه برای زیارت میروند است.
قاسم پور با اشاره به اینکه امروزه خیلی از افراد برای رفا حتی از وسیله سواری استفاده نمیکنند ولی زئران حسینی با جسمی کم توان و مریض نذر میکنند و این مسیر را پیاده برای زیارت میروند و در همین زیارت سلامتی خود را میگیرند ‌ گفت: ما باید خدمت گذار زائران باشیم و انها را نیازمند به اطلاعات،‌ اموزش ، امنیت،‌ رفا ، تغدیه سالم واسکان مناسب دانست.

قاسم نژاد بااشاره به اینکه ممکن است در مسیر اتفاق و حادثه ی رخ دهد وظایف کمیته امداد و نجات را یاد آور شد.
فرماندار فومن هجمه های تبلیغاتی دشمنان علیه ایران و شیعیان در منطقه و جهان، حرکت جمعی ۲۰ میلیونی زائران شهدای کربلا را همایش عظیم شیعیان دانست که پاسخ کوبنده ای به تلاش های سیاسی و فرهنگی تکفیری ها بوده و حائز اهمیت و تأمل است.

قاسم نژاد به ابعاد وظایف کمیته امنیتی انتظامی را اشاره کرد و گفت ‌: نیرو های سپاه و نیروی انتظامی امنیت این افراد در برابر خطر های که ممکن است با آن روبرو شوند را برعهده دارند.

فرماندار فومن از موفقیت شهرستان فومن در کسب سهمیه برپایی موکب در کربلا به نام شهرستان فومن خبرداد و آن را نشان از توان و استعداد شهرستان دانست و افزود: برگزاری مقدمات و اجرای وظایف دست اندرکاران این موکب باید متناسب با شأن و منزلت زائران فومنی باشد
‌وی یادآور شد برای دریافت نزورات و اهدایای مردمی برنامه ریزی و مدیریت صحیح انجام شود‌ و افزود باید پایگاه های در سطح شهر و بخشداری ها دایر شود تا مردم داوطلب بتوانند به ان پایگاه رجوع کنند.

فرماندار فومن در پایان با تذکر به اینکه امروزه فضای مجازی آری از اخلاق شده است گفت: درسطح فضای مجازی ، ظرفیت بزرگ اجتماعی را دشمن میخواهد از ما بگیرد، ما باید به شیوه صحیح جمع اوری نذروات بپردازیم.
وی خواستار جمع آوری درست نذورات با برپایی پایگاه های در سطح شهر و بخشداری ها و روستاها شد./صدیقه خوشگفتار

  1. ناشناس گفت:

    چقدر حرف شما با مصاحبه دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۷ رئیس جمهور متفاوت است ایشان از گسترش این فضای مجازی پر سرعت حمایت میکنند بدون کوچکترین اشاره ای به نظارت .آنوقت شما از بی اخلاقی این فضا! آقای فرماندار اگر فضای مجازی را یک اتوبان خم فرض کنیم بدون حضور پلیس و هلال احمر و امداد خودرو و مراکز استراحتی و محدودیت های قانونی و جرائم متناسب با تخلف و جرم میشود قتلگاه! این حرف شما درست است اما نگاه دولت مردان شما به این فضا نادرست و فقط گرفتن عوارض ورود است و رها کردنند و میگن فرهنگ سازی کنیم! نظارت و هدایت رو فدای سود هنگفت ناشی از استفاده بیشتر کردنند و آثار تخریبی آنرا روی خانواده و نوجوانان و جوانان و آحاد مختلف مردم را سپرده اند به حال خودش! .!