کد خبر: 9664تاریخ انتشار : ۸:۴۵:۱۸ - پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

نماینده رشت:

کار شورای شهر رشت در انتخاب شهردار سخت شده است/ شورا به دنبال انتخاب فرد بومی و متخصص باشد

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه کار شورای اسلامی شهر رشت در انتخاب شهردار سخت شده است، گفت: شورا بیشتر به دنبال انتخاب شهردار بومی و فرد متخصص باشد.

به گزارش بهجت خبر به نقل از ۸دی، اواخر ماه گذشته بود که مسعود نصرتی که حدود ۱۰ ماه شهردار رشت بود به سمت یکی از معاونان سازمان دهیاری ها و شهرداری های وزارت کشور منصوب شد و از سهرذاری رشت استعفا داد تا بار دیگر این شهر با چالش انتخاب شهردار روبرو شود.

یکی از عوامل ناکام ماندن و عدم ثبات در شهرداری غیربومی بودن شهردار است، شهردار باید از اعضای نخبه، کار بلد و بومی که درد اصلاح امور شهر را دارند انتخاب شوند تا با ثبات مدیریت سال ها در شهرداری امور را به جلو ببرد.

** شورا به دنبال انتخاب فرد بومی و متخصص باشد

جبار کوچکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در جریان انتخاب شهردار رشت، اظهار کرد: شهرداران زیادی طی سال های اخیر برای مدیریت شهر رشت انتخاب شدند و آمدند و رفتند.

وی با تأکید بر اینکه کار شورای اسلامی شهر در انتخاب شهردار رشت سخت شده است، اضافه کرد: شورا بیشتر به دنبال انتخاب شهردار بومی و فرد متخصص نسبت به امورات شهرداری باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: شهردار رشت باید متخصص مدیریت شهرداری باشد تا بتواند امورات شهر را انجام دهد و مشکلات موجود را برطرف کند.