کد خبر: 9701تاریخ انتشار : ۲۱:۰۸:۳۰ - جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

یادداشت/بشری کاظم پور؛

مجلس به جای طرح سربازی زنان به حل مشکل معیشت مردم بپردازد

مجلس به جای اینکه هر چه بیشتر دنبال نزدیکتر کردنِ فرهنگ ما به غرب باشد و طرح کردن مباحثی چون سربازی زنان به  حل مشکل معیشت مردمم بپردازد. اگر هم جو رسانه ای ست باید بگویم مردم ما آگاه تر از این حرفف ها هستند پس وظیفه اصلی تان را بچسبید که خربزه آب است.

به گزارش بهجت خبر؛ نمی دانم از اول چه کسی در مجلس طرح خدمت سربازی دختران را مطرح کرده.این هم نمیدانم برای جوسازی در فضای مجازی مطرح شده یا واقعا قصد تصویبش را دارند.هر چه هست این طرح تصویب شدنی نیست و نباید تصویب بشود.همه میدانیم که در اسلام مکرراً گفته شده جهاد جنگی برای زن واجب نیست و از قول مولای متقیان امام علی (ع) به نقل از اصول کافی میگویم:که جهاد زن خوب شوهر داری است.که البته میتوان به تربیت درست فرزندان نیز اشاره کرد.پس چه نیاز است دختران ما روانه سربازی شوند؟اگر مقوله جنگ را نیز در نظر نگیریم نقش مادری را حتما لحاظ میکنیم.
حضرت آقا در یکی از سخنان خود اینگونه شغل زن را شرح میدهند:
“شغل اوّل زن تربیت فرزند است. نمیگوئیم شغل دیگر نداشته باشد، اسلام مانع نیست، اما اوّلین و اساسی‌ترین و پراهمیت‌ترین شغل زن، مادری است”
آیا با درگیر کردن زنان و دختران با مسائل کلیشه ای آنان را از این مهم دور نگه نمیداریم؟جامعه اسلامی ما باید هر چه بیشتر شرایط را برای همسری،مادرشدن و تربیت فرزندان مهیا کند چون مادر عنصر اصلی و اساسی هر خانواده است.امام امیرالمونین فرمودند:«اَلْمَرْأَةُ رَیْحانَةٌ وَ لَیْسَتْ بِقَهْرَمانَةٍ.» یعنی زن گل است.فیزیک زن ظریف و شکننده و لطیف است و خود بهتر میدانیم روحیه سربازی و نگهبانی را ندارد.

تنها میتوانید در پرستاری و پشتیبانی از وجودشان در جنگ استفاده کنید.در خط مقدم هم میشود استفاده کرد اما وقتی که هیچ مردی برای مبارزه نمانده باشد آنوقت بر زنان واجب است برای حفظ خاک و ناموس دست به اسلحه ببرند یعنی نهایی ترین نقطه ممکن.
اگر از جنگ های غیر منتظره نگرانی دارید همان آموزش کار با اسلحه درس آمادگی دفاعی کافیست.در حال نت گردی درباره سربازی زنان بودم که رسیدم به دوران پهلوی دراین باره اینطور نوشته بودند:
حکومت پهلوی مخصوصا پهلوی دوم شیفته غرب و زندگی غربی بود و سعی داشت کشورمان ایران را هر چند در ظاهر به صورت کشورهای مترقی نشان دهد به این منظور حکومت پهلوی در ۶ بهمن ۱۳۴۶ با صدور فرمان انقلاب شاه و ملت که بعدها به نام انقلاب سفید شهرت یافت، به نوعى زنان را نیز مشمول خدمت وظیفه کرد.
کاری به دوره پهلوی و اینکه چه کسی خواستار خدمت زنان بوده ندارم،فقط نظرم جلب شیفتگی پهلوی به غرب و شبیه سازی ایران به غرب شد و اگر قصد مجلس جوسازی رسانه ای نیست نتیجه نهایی بنده این است که مجلس به جای اینکه هر چه بیشتر دنبال نزدیکتر کردنِ فرهنگ ما به غرب باشد و طرح کردن مباحثی چون سربازی زنان به حل مشکل معیشت مردم بپردازد. اگر هم جو رسانه ای ست باید بگویم مردم ما آگاه تر از این حرف ها هستند پس وظیفه اصلی تان را بچسبید که خربزه آب است.

|بُشری کاظم پور|

  1. خدا نان داد گفت:

    احسنتم