کد خبر : 6322
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آوریل 2024 - 22:53

فرمانده سپاه قدس گیلان:

جشنواره مدرسه عشق خلاءهای رسانه‌ای و فرهنگی را پُر می‌کند

جشنواره مدرسه عشق خلاءهای رسانه‌ای و فرهنگی را پُر می‌کند

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید به اهمیت تقویت امید، ایمان و شکل گیری اتحاد و همبستگی در جامعه اظهار کرد: جشنواره مدرسه عشق که با برنامه ریزی سپاه و بسیج صورت گرفته می تواند خلا تولید محتوا در زمینه فرهنگی و هنری در نبرد رسانه ای را برطرف کند.

به گزارش بهجت خبر؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری جشنواره مردمی مدرسه عشق خبرنگاران و اصحاب رسانه را بهترین مشاوران خود بیان کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری افزود: دشمن در تلاش فروپاشی اقتصادی و معیشتی جامعه می باشد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار دامغانی ادامه داد: علت انتخاب شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردمی » چالش اصلی در حوزه اقتصاد است که با مشارکت همت مردم، سرمایه مردم وابتکار مردم محقق شدنی است.

وی با اذعان به اینکه تاثیر رسانه قوی در عقب راندن دشمن از تجهیزات و موشک بیشتراست گفت: کسانی موفق هستند در دنیای امروز که رسانه قوی داشته باشند.

فرمانده سپاه قدس گیلان الزامات هنری را در رسانه را مهم برشمرد و تصریح کرد: رسانه در جای می تواند نقش مهم داشته باشد که تولیدات محتوای فرهنگی و هنری با کیفیت مناسب داشته باشد، هم ساختارهای رسانه ای شکل بگیرد هم تولید محتوا با انسجام تولید کنندگان رسانه ای در راستای کشف استعدادها و پرورش استعدادها باشد تا در روح و جسم، قلب و زبان مخاطب اثر داشته باشد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار دامغانی با اشاره به اینکه جشنواره مردمی مدرسه عشق برای اولین بار محوریت آن به گیلان سپرده شده است از اهمیت و جایگاه آن گفت و اضافه کرد: ارسال ۷۵ هزار اثر به جشنواره مدرسه عشق نشان دهنده مردمی بودن این جشنواره و جهش تولیدات هنری و فرهنگی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اضافه شدن موضوع غزه و فلسطین به محور جشنواره، برگزاری اولین جشنواره خارج از پایتخت، رکورد آثار ارسالی است (ایمان به ظرفیت های مردمی مهم نمونه ایمان در قله دفاع مقدس نمود دارد) و جوان بودن مسئول کمیته ها در برگزاری این جشنواره ها را از ویژگی های جشنواره مردمی مدرسه عشق مطرح کرد.

وی با تاکید به اعتماد به جوان ها اضافه کرد: جشنواره مردمی مدرسه عشق از سوی جوان های دهه هشتادی ادراه می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به یکی از ویژگی جوان ها امید و ایمان به آینده راهبرد رسانه ای را امید بخشی به جامعه دانست و اظهار کرد: رسانه ای همراه در ایجاد منافع ملی باید تقویت امید، تقویت ایمان و شکل گیری اتحاد و همبستگی در جامعه را مهم بداند.

وی با تاکید به اتحاد دلهای مردم و عدم غفلت در حوزه انسجام اجتماعی ادامه داد: اختلافات فکری و سیاسی در جامعه طبیعی است اما اگر تبدیل به نفرت شود مسأله دار است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه حرکتی موثر است که ایمان جهتش را مشخص کند ادامه داد: امید حرکت ایجادمی کند، ایمان جهت حرکت را مشخص می کند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان:

۴۰ اثر در هفتمین جشنواره مردمی مدرسه عشق منتخب کشوری شد

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه مدرسه عشق پرورش دهنده مدافعان وطن، حرم و امنیت و جهادگر است اظهار کرد: اختتامیه هفتمین جشنواره مردمی مدرسه عشق جشنواره مدرسه عشق در ۶ بخش و ۳۵قالب و ۱۱ محور با میزبانی مرکز فرهنگی آفرینش سپاه استان با حضور مهمان لشکری و کشوری در رشت برگزار می شود.

سرهنگ پاسدار احمدرضا منشوری معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به ملی بودن جشنواره مدرسه عشق گفت: در جشنواره مردمی مدرسه عشق از سراسر کشور هنرمندان مردمی پس از اعلام فراخوان به سایت مدرسه عشق مراجعه و با مطالعه آثار خودرا ارائه کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ۷۵ هزار اثر ارسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شده تصریح کرد: در مدت ۳ ماه ۷۵ هزار اثر ارسال شده که طی دو مرحله استانی و کشوری مورد داوری قرارگرفته است.

وی افزود: افتتاحیه این جشنواره در مرداد ۱۴۰۲ با حضور مجموعه های مردمی، هنرمندان و خانواده شهدا و معاون فرهنگی سازمان بسیج در دیار میرزا کوچک خان جنگلی با انعکاس رسانه ای صورت گرفته است.

سرهنگ پاسدار منشوری با اذعان به اینکه این جشنواره دارای ۴ کمیته اجرایی، دبیرخانه، ارتباطات و فنی است، هدف آن را کشف استعداد فرهنگی و هنری مردمی و اتصال این استعدادها به همدیگر برای تعالی بخشی هنر ی برای حق بیان کرد‌.

وی همچنین از راه یافتگی ۲۹۰۰ اثر در دوسطح مردمی و حرفه ای به کشور گفت و اظهار کرد: از تعداد ۲۹۰۰ اثر راه یافته به کشور ۳۵۰ اثر به مرحله نهایی راه یافته که ۴۰ نفر منتخب کشوری شدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان اظهار کرد: این اختتامیه چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت۱۵ با حضور برگزیدگان، مهمانان لشگری و کشوری؛ سردار سلیمانی و جمعی از مردم برگزار خواهدشد.

/هما اکبری

/انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.